پایگاه فرهنگی مصباح الهدی

هیئت، هیئت داری، عزاداری...
آخرین نظرات
  • ۱۹ اسفند ۹۵، ۱۴:۲۱ - محسن
    عالی
  • ۰
  • ۰

سخنران هیئت محبان الفاطمه(س) گفت:  واقعاً برهنه شدن ما برای بیرون از هیئت تفسیر می‌شود، آقا گفتند برهنه نشوید، تمام، سینه زدن کار را جلو می‌برد اما لخت شدن کار را متوقف می‌کند. ما باید به مرحله‌ای برسیم که بیان حجت زمان را تلطیف نکنیم.


حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طائب، در شب سوم ماه محرم در هیئت محبان الفاطمه(س) در رابطه با مسائل شرعی مطرح شده توسط امام خامنه‌ای(ره) که چندی پیش سایت متعلق به دفتر حفظ و نشر آثار ایشان منتشر کرد، گفت: بعضی‌ها  می‌خواهند مسئله را تلطیف کنند و می‌گویند که فتوا نیست، ایشان که گفتند لباس را در نیاوریم، تمام است. چرا؟ بر اساس یک نگاه اعتقادی همین تأکید این برای ما حجت است. صلاح امت را بیشتر از ما می‌دانند. حضرت امام خمینی(ره) زمانی که از فرانسه آمدند، فرمودند که می‌خواهیم نظام جمهوری اسلامی برپا کنیم. هیچ‌کس نمی‌دانست جمهوری اسلامی یعنی چه، چون پیش از آن کتابی نوشته نشده بود و توضیحی داده نشده بود. عده‌ای به امام(ره) گفتند مردم نمی‌دانند این چیست و رأی نمی‌دهند، امام(ره) فرمودند به شهید مطهری که بروند توضیح بدهند. بعد گفتند این توضیحات کافی نیست و رأی نمی‌آورد، امام(ره) گفتند: فعلاً همین را به رأی بگذارید تا مردم رأی دهند، آری یا نه.

وی تصریح کرد: تلویزیون در آن زمان دست توده‌ای‌ها بود، اینها خواستند کاری کنند رأی نیاورد، می‌رفتند کف خیابان از افراد مختلف جامعه می‌پرسیدند: تو به چه‌چیزی رأی می‌دهی؟ مردم همه می‌گفتند جمهوری اسلامی، بعد گزارش‌گر می‌پرسید: خوب، این جمهوری اسلامی که می‌خواهی به آن رأی بدهی چیست؟ از مردم عادی می‌پرسیدند، کسی نمی‌توانست جواب دهد، اما اینجا می‌خواهم رمز پیروزی را بگویم. مردم می‌گفتند: جمهوری اسلامی همان است که امام خمینی(ره) می‌گفتند. می‌گفتند: امام مرجع و عالم ما است، او اگر به من بگوید نماز صبح دو رکعت است، دیگر نمی‌گویم چرا؟

حجت‌الاسلام طائب با بیان اینکه آن چیزی که شیعه را در اقدام راحت می‌کند داشتن حجت است، اظهار داشت: اگر از همه ما خواسته بودند مجتهد باشیم زندگی کردن دیگر ممکن نبود. از الطاف است که فرموده‌اند می‌توانید از مراجع تقلید کنید، چرا؟ چون در این دنیا نیاز به حجت دارید، در آخرت از ما می‌پرسند: حجت تو چیست؟ امام زمان(عج) حجت ماست، برخی می‌گویند: آقا، نبوده‌ای، می‌گویند: مگر حرف‌هایم نبود، در حرف‌هایم می‌گشتی حجت را پیدا می‌کردی.

وی در پایان گفت: ما کاری نداریم که رهبر انقلاب اسلامی دستور دادند، فتوا دادند و هر چیز دیگری، ایشان فرموده‌اند که در مجالس عزای حسینی برهنه نشوید، تمام شد و رفت. برای چه داریم سینه می‌زنیم، برای نفس یا اسلام؟ اگر برای نفس است که هیچی برو پی کارت و یقین بدان در آخرین جای کار هم هیچ‌چیزی از این سینه‌‌زنی در نمی‌آید. طیّب همه کار انجام می‌داد،‌ اما برای امام حسین(ع) می‌آمد. آن کسی که طیب را در مسیر آورد، آقا مهدی عراقی بود، ایشان وقتی می‌رود پیش امام(ره) در سال 42 کسب تکلیف می‌کنند، امام(ره) می‌گویند: بروید و هیئت‌ها را به میدان بیاورید. برهنه شدن ما در بیرون از هیئت تفسیر می‌شود. آقا گفتند برهنه نشوید، تمام. سینه زدن کار را جلو می‌برد، اما اگر گوش نکنیم همین برهنه شدن کار را متوقف می‌کند. این را با تکیه بر شناخت از جایگاه ولایت باید پذیرفت. ما باید به مرحله‌ای برسیم که بیان حجت زمان را تلطیف نکنیم.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">